طراحی را باید به متخصصش سپرد

با گسترش تکنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت و فضای مجازی خیلی از کسب و کار ها فعالیت خود را به صورت اینترنتی و آنلاین اداره میکنند.
حتما شما هم دیده اید که خیلی از فروشگاه ها شعبه ی اینترنتی خود را در شبکه هایی مثل اینستاگرام یا تلگرام یا از طریق وبسایت رسمی خود افتتاح کرده اند و بعضا کلیه خدمات و فروش خود را از طریق آنلاین دنبال می کنند.
کسب و کار اینترنتی در حال حاضر رواج زیادی پیدا کرده است و مشتریان روز به روز از این فضا برای تهیه محصولات و خدمات مورد نیاز خود استفاده می کنند.
یک وبسایت میتواند اعتماد زیادی در مشتریان و مخاطبان خود ایجاد کند. وبسایت های رسمی به جهت اینکه در مراحلی مختلف نیازمند شناسایی و احراز هویت صاحب کسب و کار هستند، اعتماد بیشتری نسبت به شبکه های اجتماعی ایجاد میکنند.
یک وبسایت فروشگاهی میتواند به صورت شبانه روزی و در تمام ایام سال حتی روز های تعطیل فروش خود را داشته باشد. این کاری است که شاید اصلا برای یک کسب و کار فیزیکی مقدور نباشد. به همین دلیل بر لزوم هر چه بیشتر داشتن یک کسب و کار اینترنتی پی می بریم.

سایت ها به صورت های مختلفی و با مقاصد گوناگونی فعالیت می کنند؛ بعضی سایت ها به مقاصد غیر تجاری و صرفا اهداف فرهنگی فعالیت و تولید محتوا میکنند. بعضی دیگر جنبه ی اطلاع رسانی برای مخاطبان خود دارند. البته که اکثر وبسایت های اینترنتی به جهت مقاصد تجاری ساخته و راه اندازی می شوند.

بعضی از وبسایت های موجود عبارتند از:

سایت های فروشگاهی
سایت های خبری
سایت های شخصی و رزومه
انجمن های گفتگو و تبادل نظر
سایت های فرهنگی
و ….

حتی بعضی از سایت ها که به ظاهر فروشی انجام نمیدهند از طریق انجام تبلیغات کسب درآمد میکنند. بعضی سایت ها هم برای تبلیغ برند خود و به عنوان ویترینی از خدمات خود راه اندازی می شوند.

طراحی سایت مساله ی بسیار مهمی در نظر مخاطبان است چرا که اولین بخشی است که نظر مخاطبان را به خود جلب می کند. چه بسا سایتی با ظاهری جذاب و گیرا با وجود ضعف در خدمات، خیلی بهتر است از یک شرکت با محصولات با کیفیت و ارزان بتواند به فروش خوبی دست پیدا کند.

تیم طراحی آقای دیزاین به این مساله اهمیت فراوانی میدهند و با استفاده از بهترین طراحان و گرافیست ها، سعی بر برند سازی و کمک به کسب و کار های گوناگون دارد.

البته که همه چیز در طراحی سایت خلاصه نمیشود و رعایت اصول فنی و زیرساخت های یک وبسایت استاندارد از مسائل پر اهمیت است ولکن به عنوان اولین برخورد مخاطب با برند شما لازم است که توجه ویژه ای به این مساله شود.

در طراحی سایت فاکتور های گوناگونی اهمیت دارند از جمله:

سرعت سایت
سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو
واکنش گرا بودن (نمایش بهینه ی سایت در تبلت ها و تلفن های همراه)
کیفیت خوب هاستینگ
رابط کاربری
و …

اینها همه نکاتی است که در طراحی سایت توسط تیم طراحی آقای دیزاین با دقت تمام رعایت و ملاحظه می شود.

دنیای شرکت ها یک حوزه بسیار رقابتی هم برای مشاغل کوچک و هم برای شرکت های بزرگ است. بنابراین، شما باید هر کاری که ممکن است انجام بدید تا جایگاه و توجه به برند خود را حفظ کنید و آن را هروز بیشتر از دیروز معرفی کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای به دست آوردن ارتباط و اعتبار، دریافت لوگو با طراحی حرفه ای است که با مدل کسب‌وکار شما همسو باشد.

لوگو بیان بصری یک برند است. لوگوهایی که به خوبی طراحی شده اند به شرکت شما کمک می کنند تا در بین مشتریان خود به برجستگی و تمایز دست یابید، توجه را به خود جلب کند و اگر به درستی انجام شود، تأثیر اولیه خوبی بر جای می گذارد.

75 درصد از مردم یک برند را با لوگوی آن می شناسند. خود شما چه شرکت هایی را با لوگوی آنها میشناسید؟

در نتیجه، یک لوگوی خوب نیز برای دستیابی به پایداری و رشد بسیار مهم است.

لوگو برند شما نیست. لوگو و برند دو چیز مجزا هستند اما لوگو نقش مهمی در شناسایی برند دارد. اگر نام خوب و لوگوی حرفه ای دارید، در مراحل زیر به راحتی می توانید دستورالعمل های بصری برند و هویت سازمانی خود را برنامه ریزی کنید.

برای کشف اهمیت لوگو در رشد کسب و کار، اجازه دهید به این موضوع نگاهی عمیق‌تر بیندازیم.

اهمیت طراحی لوگو در رشد کسب و کار:

 • اولین تصویر تاثیر گذار را ایجاد می کند.
 • لوگوی شما برند شما را به مصرف کنندگان معرفی می کند و آنها را ترغیب می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد کسب‌وکار کشف کنند.
 • فوربس گزارش می دهد که شما و کسب و کارتان تنها یک پنجره هفت ثانیه ای برای ایجاد یک برداشت اولیه مناسب دارید و لوگو این پتانسیل را دارد که مردم را به قضاوت فوری و تعامل با شما ترغیب کند.
 • به برند هویت می دهد.
 • هویت برند خوب به یک تصویر برند معتبر تبدیل می شود و کسب و کار شما را جذاب تر و محبوب تر می کند.
 • وفاداری به برند را افزایش می دهد.

 

بنابراین، داشتن لوگو باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد زیرا برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است.

استفاده از یک طراح لوگوی حرفه ای می تواند هزینه ای غیر ضروری به نظر برسد، به خصوص اگر به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید. اما یک سرمایه گذاری ارزشمند و بلند مدت است. اگر لوگوی شما غیرحرفه ای به نظر برسد، ممکن است مشتریان بالقوه ای را که می خواهند با شما کار کنند، از دست بدهید.

همانطور که در مورد اول ذکر شد، اولین ملاقات مشتری با شما از اهمیت بالایی برخوردار است. یک لوگوی حرفه ای، همانطور که اعتماد شما را افزایش می دهد، می تواند مشتریان شما را به اعتماد به شما تشویق کند.

کارت ویزیت اغلب اولین قدم بازاریابی است که ما هنگام شروع یا پیوستن به یک کسب و کار جدید چاپ می کنیم و با تکنیک های چاپ دیجیتال امروزی، هر کسی می تواند کارت ویزیت حرفه ای را بدون هدر دادن پول بدست بیاورد. البته بسیاری از تجارت ها به صورت آنلاین انجام می شود، پس آیا واقعاً به کارت ویزیت نیاز داریم؟ پاسخ یک بله چشمگیر است. کارت ویزیت در حال حاضر مانند همیشه حیاتی است. ممکن است بپرسید چرا کارت‌ های ویزیت در دنیای دیجیتال امروزی مهم هستند؟

 

چرا کارت ویزیت هنوز مهم است؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کارت ویزیت همچنان بخش مهمی از بازاریابی است.

کارت ویزیت شما اولین برداشتی است که بسیاری از مشتریان بالقوه از برند شما، کسب و کار شما و شما خواهند داشت.

کارت ویزیت ابزار بازاریابی بسیار موثری است. یک کارت ویزیت خوب به ندرت دور انداخته می شود و این بدان معناست که هفته ها یا ماه ها پس از دریافت آن همچنان برای شما کار می کند.

کارت ویزیت بسیار شخصی تر از ایمیل یا بازاریابی آنلاین است. دست دادن و مبادله کارت‌های ویزیت تأثیر بسیار بیشتری نسبت به مکاتبات آنلاین ایجاد می‌کند و این برای ایجاد روابط تجاری پایدار عالی است.

کارت‌های ویزیت نشان می‌دهند که شما یک حرفه‌ای و جدی در تجارت خود هستید. اگر کسی کارت بخواهد و شما نتوانید تهیه کنید، آماتور و ناکارآمد به نظر می رسید.

کارت ویزیت برای بازاریابی بسیار ارزشمند است. کارت ویزیت در مقایسه با سایر اشکال یا بازاریابی ها با هزینه اندک، تاثیر موثرتر دارد و آسان است.

 

کارت ویزیت چه کمکی به ما می کند ؟

 • کارت ویزیت همچنین می تواند به شما کمک کند اطلاعات خود را به طور واضح با دیگران به اشتراک بگذارید تا پس از مدتی افراد تصمیم بگیرند از محصول یا خدمات شما استفاده کنند.
 • آنها یک مرجع فیزیکی دارند که دسترسی شما را آسان تر می کند.
 • کارت ویزیت چهره کسب و کار شما را نشان می دهد.
 • ارائه کارت ویزیت به حفظ کسب و کار شما کمک می کند.

 

اگرچه امروز ممکن است به محصول یا خدمات شما نیازی نداشته باشند، اما ممکن است زمانی فرا برسد که به جای اینکه بخواهند نام شرکت را به خاطر بسپارند یا در اینترنت جستجو کنند، به کارت ویزیت رجوع کنند.

می توان گفت کارت ویزیت راهی برای گفتن  این مطلب است که من کارم را کنترل می کنم و دقیقاً می دانم دارم چه کار می کنم و به کارم کاملا مسلط هستم.

وقتی به افرادی که به شما مراجعه می کنند کارت ویزیت می دهید، تمام اطلاعاتی که برای همکاری با شما نیاز دارند به سرعت به آنها منتقل می شود، اینها دلایل خوبی برای داشتن کارت ویزیت هستند.

مکاتبات اداری یکی از مهمترین ابزارهای سازمان برای برقراری ارتباط و تعامل با سایر سازمان ها می باشد. به عبارت دیگر مکاتبات اداری زبان رسمی هر سازمانی است و معنای بسیار خاصی دارد. از آنجایی که هویت بصری و ظاهر برای مکاتبات اداری بسیار مهم است، با طراحی و چاپ سربرگ و ست اداری مناسب می توان به این مهم دست یافت. بسته های اداری شامل لوازم التحریر، پاکت نامه، کارت ویزیت، دفترچه یادداشت و … به صورت یکپارچه و هماهنگ با رنگ سازمانی طراحی می شوند.

 

مزیت هایی که با یک ست اداری کامل به آن ها دست خواهید یافت :

1- انتقال اطلاعات در قالبی رسمی با هویت سازمانی خود شما

سربرگ به عنوان یکی از عناصر مهم ست اداری، ارائه تمامی مطالب شما در قالب متن یا تصاویر مکتوب منظم و منسجم از مخاطبان در قالبی رسمی، نشان دهنده سازمان شماست. اما استفاده از برگه های سفید بدون سربرگ شما در بیشتر موارد به عنوان بخشی از یک سری مکاتبات غیررسمی و معمولی تلقی می شود که از اهمیت یا حتی توجه به محتوای نامه شما می کاهد.

2-سهولت در پیدا کردن شما و کسب وکار شما

هنگامی که محتوا یا اسنادی را به صورت مکتوب برای مخاطبین خود ارسال می کنید، نام و داده های خود را در قالبی از پیش ساخته شده که می تواند به صورت پاکت نامه و فرم باشد ذکر کنید، به راحتی می توانید به مخاطبین دسترسی داشته باشید.

3-جلوگیری از سواستفاده و افزایش امنیت

با ثبت اسناد در چارچوبی که فقط متعلق به برند شماست، از هرگونه کپی برداری آسان و مشکل جلوگیری می شود. برای مثال فرض کنید قراردادی بین دو سازمان بر روی کاغذ سفید نوشته شده است که در این صورت افراد به راحتی می توانند با درج این اطلاعات بر روی کاغذ سفید و سایر شخصیت های ناشناس و ایجاد تغییرات مورد نظر از آن سوء استفاده کنند. این امر در مورد سایر اتفاقات ساده نیز صدق می کند.

4-ثبت مکاتبات در قالب اداری

امروزه در فرآیند تهیه و ثبت مکاتبات اداری، معرفی اطلاعات لازم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا ملاقات نامه در یک پاکت ساده و کاغذ سفید به هیچ وجه خوشایند نخواهد بود و در مراحل ثبت نام اداری در گروه نامه های غیرحرفه ای بدون اطلاعات کافی قرار می گیرد. به عنوان یک نکته منفی، ممکن است این نامه از روند بعدی تعامل با سازمان خارج شود.

علیرغم محبوبیت فزاینده ابتکارات بازاریابی آنلاین، بروشورها بخشی جدایی ناپذیر از روشهای بازاریابی چاپی سنتی را تشکیل می دهند. یک بروشور با طراحی خوب، نه تنها به دلیل جلوه‌های بصری جذاب است، بلکه به دلیل انبوهی از اطلاعات مربوط به محصول که در آن وجود دارد، یک آیتم کلکسیونی است.

بیایید نگاهی به چند دلیل قانع کننده برای شرکت ها برای گنجاندن بروشور در روشهای بازاریابی خود بیندازیم:

بروشورها به جلب توجه مشتریان بالقوه کمک می کنند، به خصوص در مورد مشاغل کوچک و نو ظهور که بودجه کمی دارند.

آنها نسبت به تبلیغات محصولات در مجلات و روزنامه ها موثر و مقرون به صرفه هستند، با توجه به این واقعیت که تبلیغات در رسانه های چاپی پرهزینه است.

از سوی دیگر، بروشورها یا کتابچه‌ها می‌توانند به طور کامل بر روی کسب‌وکار و پیشنهادات آن تمرکز کنند و در نتیجه توجه همه مشتریان بالقوه‌ای را که از طریق آنها جذب می شوند، به مرور به خود جلب کنند.

آنها اطلاعات چاپی همه کاره ای هستند که می توانند برای تبلیغ تقریباً همه انواع محصولات و خدمات و در مکان های مختلف، از تبلیغات خرد گرفته تا کسب و کارهای بزرگ استفاده شوند.

خدمات چاپ بروشور با توجه به تخفیف هایی که معمولا با چاپ عمده ارائه می شود قطعا مقرون به صرفه هستند. طبق گزارش ها، هزینه هر بروشور با تعداد چاپ کاهش می یابد. مشتریان دائمی همچنین از پیشنهادات چاپ بروشور با تخفیف برخوردار می شوند.

کمپین های بازاریابی موثر همه در مورد تعامل با مشتری هستند. بروشورها فقط راه دیگری برای تعامل با مشتریان و ایجاد سرنخ برای پیگیری تیم های فروش هستند.

دسترسی به بروشور چاپ شده و خواندن آن در مقایسه با محتوای یک ایمیل یا وب سایت آسان است.

با توجه به مزایای چند جانبه استفاده از بروشورها برای اهداف بازاریابی، باید توجه داشت که کیفیت طراحی، محتوا، تصاویر، کاغذ و جوهر مورد استفاده برای چاپ بروشور عوامل کلیدی هستند که اثربخشی آن را تعیین می کنند.

یک بروشور خوب میتواند راهی برای افزایش اعتبار کسب و کار شما باشد.

هنگامی که مشتریان خود را وادار به خواندن بروشور خود می کنید، می توانید اعتماد ایجاد کنید. اکثر شرکت ها اهداف خود را در بروشور تعیین می کنند. این اطلاعات به مشتریان کمک می کند تا انتخاب و خرید شرکت شما را در اولویت قرار دهند.

یک بروشور نشان می دهد که شما آماده سرمایه گذاری روی مشتریان خود هستید.

وقتی مشتریان بتوانند در مورد خدمات و محصولات شما بخوانند، اعتماد بیشتری در شرکت شما به دست خواهند آورد.

 

تعریف اینفوگرافیک:

بر اساس فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد، یک اینفوگرافیک (یا گرافیک اطلاعاتی) “نمایش بصری اطلاعات یا داده ها” است.

اما معنای اینفوگرافیک چیزی بسیار خاص تر است.

اینفوگرافیک مجموعه‌ای از تصاویر، تجسم داده‌ها مانند نمودارهای دایره‌ای و نمودارهای میله‌ای، و متن حداقلی است که نمای کلی یک موضوع را به راحتی قابل درک می‌کند.

مشاهده شده است که انسان تصاویر را 60000 برابر سریعتر از متن پردازش می کند. به ویژه که این عقیده دیرینه ما را تقویت می کند که اینفوگرافیک ها، خوب و خیلی خوب هستند.

پیشینه اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها بسیار قدیمی تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. شاید بتوان اولین اینفوگرافیک تاریخ جهان را به غارنشینان نسبت داد! نقوشی که انسان های نخستین بر روی دیوار غارها برای اهداف مختلف از جمله دعا و درخواست قدرت از خدایان خود ایجاد کردند، اولین نمونه اینفوگرافیک در تاریخ جهان است.

در یکی از این پروژه های جالب که از غاری در فرانسه به دست آمده و قدمت آن به 37000 سال قبل از میلاد می رسد، نقاشی یک آتشفشان در حال فوران کشیده شده است که بر اساس تحقیقات مشخص می شود که آتشفشانی در همان نزدیکی و در همان سال ها فوران کرده است. بنابراین از آن لحظه به بعد، مردم سعی کردند با استفاده از تصاویر، اطلاعات را به روشی ساده، قابل فهم و آسان به دیگران منتقل کنند.

با کشف رنگ‌ها و توسعه ابزارهای مدرن‌تر، این تصاویر به تدریج دقیق‌تر شدند و این روند تا زمان ظهور فناوری، شکل‌گیری دنیای جدیدی در تصویرسازی یا اینفوگرافیک ادامه یافت. این پیشرفت ادامه دارد و هر چه فناوری بیشتر پیشرفت کند با ایده ها و خلاقیت های کاربردی و موثرتری در این زمینه مواجه می شویم.

چرا اینفوگرافیک را انتخاب کنیم؟

اینفوگرافیک که برای آموزش و اطلاع رسانی ایجاد شده است، از منطق طراحی برای ساده سازی داده های پیچیده و ارائه آن در قالبی آسان برای هضم راحتتر استفاده می کند. هیچ کس از خیره شدن به توضیحات پیچیده و بی پایان آمار لذت نمی برد اما خوشبختانه، یک اینفوگرافیک می تواند اطلاعات را زمینه سازی کند و ما را از غرق شدن در دریایی از اعداد و ارقام نجات دهد.

تطبیق پذیری اینفوگرافیک ها همان چیزی است که آنها را به عنوان یک راه حل طراحی جذاب می کند. روش های مختلفی برای ارائه داده ها وجود دارد، از جمله:

جدول زمانی

نقشه ها

نمودارها

ارقام

مقایسه های کنار هم

لیست های مرتب شده

انواع مکان ها برای تبلیغات وجود دارد، که می تواند انتخاب محل تمرکز بودجه بازاریابی را دشوار کند. بسیاری از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند دیجیتالی شوند و برای تبلیغات گوگل و فیس‌بوک پول پرداخت کنند, اما این ابزارها گران و موقتی هستند. یکی از مسیرهایی که اغلب دست کم گرفته می شود، استفاده از پوستر است. این روش قدیمی هنوز هم تاثیر دارد. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چرا پوسترها برای انتشار اخبار کسب و کار شما مهم هستند:

 • آنها نسبت به سایر گزینه های تبلیغاتی مقرون به صرفه تر هستند. بر خلاف هزینه‌های مداوم بازاریابی دیجیتال، چاپ پوستر هزینه‌ای یکباره است. بسیاری از مصرف‌کنندگان از دیدن تبلیغات دیجیتال خسته می‌شوند، زیرا اغلب در معرض آن‌ها قرار می‌گیرند, ممکن است در عوض از دیدن یک پوستر با طراحی خوب احساس آرامش و شیفتگی کنند.
 • آنها به طور مداوم نمایش داده می شوند. به جای ایجاد یک پست در رسانه های اجتماعی که در میان دریایی از رقبا مدفون می شود، چرا یک پوستر درست نکنید؟ این واقعیت که این علائم همیشه قابل مشاهده هستند، آنها را نسبت به سایر روش های تبلیغاتی مقرون به صرفه تر می کند. هنگامی که مشتریان چیزی ملموس می بینند، آن را قابل اعتمادتر از یک تبلیغ آنلاین می دانند. پوسترها مانند یک بروشور در سطل زباله پرتاب نمی شوند یا نیازی به پرداخت مداوم مانند تبلیغات Google ندارند.
 • پوسترها برند شما را می سازند. وقتی پوسترها رنگ‌ها و لوگوی امضای کسب‌وکار شما را به نمایش می‌گذارند، تشخیص شرکت شما برای مشتریان آسان‌تر می‌شود. پوسترهای پر جنب و جوشی که از طراحی گرافیکی پیشرفته استفاده می کنند، تأثیری ماندگار در ذهن آنها باقی می گذارد و به آنها نشان می دهد که برند شما حرفه ای است. اگر شرکت شما با طراحی گرافیک یا هنر مرتبط باشد، این مهم است: از پوستر به عنوان نمایشی از تخصص خود در صنعت استفاده کنید.
 • آنها همه کاره هستند تبلیغات آنلاین محدود به درخواست های جستجو یا وب سایت های خاصی است, اما این محدودیت در دنیای فیزیکی وجود ندارد. پوسترها را می توان تقریباً در هر جایی آویزان کرد. این به شما امکان می دهد به یک پایگاه مشتری گسترده دسترسی پیدا کنید. شما می توانید با قرار دادن پوسترهای خود به صورت انتخابی، جمعیتی را هدف قرار دهید که کسب و کار شما برای آنها جذابیت دارد.
 • پوسترها چشم نواز هستند. به همه مکان‌های مختلفی که می‌توانید پوسترها را در آن‌ها قرار دهید، فکر کنید، مانند آویزان کردن آنها در نزدیکی چراغ‌های توقف با ترافیک سنگین یا کنار گذرگاه‌های شلوغ. با بازاریابی آنلاین، شما باید با ده ها تبلیغ جلب توجه کننده ی دیگر برای جلب توجه خواننده رقابت کنید. اما پوستری که در نزدیکی ایستگاه اتوبوس آویزان شده است، تنها تمرکز آنها خواهد بود.
 • ارزش های برند خود را نشان دهید. پوسترها نباید عکسی ساده از لوگو و نام برند شما باشند. با آنها خلاق باشید تا شرکت خود را از رقبای خود متمایز کنید. افرادی که تبلیغ شما را مشاهده می کنند، از کمی طنز یا چیز غیرمنتظره استقبال خواهند کرد. از یک جوک یا طنز مرتبط با صنعت استفاده کنید تا چشمان مخاطبان جوان را به خود جلب کنید. یا به فیلم ها یا نمایش های معروف ارجاع دهید تا مشتریان بالغ تری را جذب کنید.

 

 

اینکه چه روشی را برای تبلیغ شرکت خود انتخاب می کنید به شما بستگی دارد. آیا کسب و کار شما به پوسترهای چاپ شده برای کمپین تبلیغاتی نیاز دارد؟ به بروشور نیاز دارد؟ به کارت ویزیت نیاز دارد؟ ما خوشحال خواهیم شد که با شما برای مشاوره طراحی ملاقات کنیم.

small_c_popup-min

مشاوره و ثبت سفارش طراحی سایت

لطفا اطلاعات تماس خود را با دقت وارد نمایید