کارت ویزیت سنتی و کارت ویزیت الکترونیکی

کارت ویزیت سنتی یا کارت ویزیت الکترونیکی

در این مطلب با کارت ویزیت و اهمیت طراحی کارت ویزیت آشنا خواهیم شد و به بررسی مزایا و معایب کارت ویزیت سنتی و کارت ویزیت الکترونیکی خواهیم پرداخت.

کارت ویزیت امروزه به بخش جدا نشدنی هر کسب و کاری تبدیل شده است. بسیاری از صاحبین مشاغل به واسطه ارائه کارت ویزیت به مشتریان خود، آنها را تبدیل به مشتری دائمی می‌کنند. همچنین برخی دیگر از کسب و کارها با پخش کارت ویزیت ها، کسب و کارشان را به مردم معرفی کرده و آنها را دعوت به استفاده از خدمات یا محصولات آن می‌کنند.
طراحی کارت ویزیت اکنون، برای هر شغلی تبدیل به یکی از واجبات شده است چرا که موجب می‌شود تا مشتریان، شما را بیشتر شناخته و به راه‌های ارتباطی با شما دسترسی داشته باشند. با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر کارت ویزیت سنتی، کارت ویزیت الکترونیکی نیز پا به میدا گذاشته و تبدیل به فرصتی برای پیشرفت کسب و کارها شده است.

 


کارت ویزیت چیست؟


کارت ویزیت یکی از انواع راه‌های تبلیغاتی برای هر کسب و کاری است. شما به واسطه کارت ویزیت می‌توانید نکاتی از کسب و کار خود و همچنین راه‌های ارتباطی‌تان را ذکر کنید تا مشتریان در صورت نیاز بتوانند با شما تماس گرفته و از خدمات‌تان استفاده کنند. پس از اینکه کارت ویزیت‌ها بخشی از هر کسب و کاری شدند، فرصت پیشرفت بسیاری به وجود آمد و همچنین مشتریان بسیاری در کوتاه ترین زمان می‌توانستند از خدمات متنوع یک کسب و کار بهره مند شوند.
کارت ویزیت هایی که ما می‌شناسیم اغلب به شکل سنتی هستند. طراحی کارت ویزیت سنتی توسط مراکز چاپ و طراحی صورت می‌پذیرد! این کارتها در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند که اغلب‌شان مستطیلی شکل بوده و سایزی حدود 8.5 در 4.5 سانتی متر دارند. شما می‌توانید با مراجعه به یکی از مراکز طراحی و ارائه اطلاعات لازمه از آنها بخواهید که برای طراحی کارت ویزیت سنتی و چاپ آن اقدام کنند.
پخش کارت ویزیت سنتی به واسطه نیروی کار صورت می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید با به همراه داشتن کارت ویزیت‌ها در محیط کسب و کارتان آنها را بین مشتریان پخش کنید. برای اینکه بیشتر مردم با کسب و کار شما آشنا شوند، نیاز به طراحی کارت ویزیت و چاپ آن در تعداد بالا دارید.

 


کارت ویزیت الکترونیکی چیست؟


کارت ویزیت الکترونیکی نوع جدیدی از انواع کارت ویزیت هاست که به واسطه ابزارهای الکترونیکی به دست مشتریان می‌رسند. این ابزارها می‌توانند ایمیل، پیامک و هر چیزی شبیه به این‌ها باشند. کارت ویزیت‌های الکترونیکی نیازی به چاپ ندارند و شما با ارائه متن تبلیغاتی به مشتریان و در برخی موارد، ارائه طرح تبلیغاتی می‌توانید آنها را به کسب و کارتان جذب کنید. این نوع کارت ویزیت‌ها ابزاری قوی به جهت تبلیغات هستند چرا که امروزه اغلب افراد از ابزارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند و به همین جهت بازدهی خوبی به همراه دارند.
کارت ویزیت‌های الکترونیکی به دو نوع پیامک مخابراتی و USSD تبدیل می‌شوند. در نوع پیامکی کافیست تا کاربر کد مخصوص یک کسب و کار را به یک شماره پیامک خاص ارسال کند تا تمامی مشخصات کسب و کار برایش ارسال گردد. در نوع USSD نیاز است تا کاربر با شماره گیری کد مورد نظر و استفاده از علامت # به اطلاعات کسب و کار دسترسی پیدا کند. شما می‌توانید بسته به نوع نیاز خود یکی از انواع کارت ویزیت‌های الکترونیکی را استفاده کنید.
طراحی کارت ویزیت الکترونیکی به واسطه شرکت‌هایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند انجام می‌شود. از آنجا که کارت ویزیت الکترونیکی یک ابزار الکترونیکی به شمار می‌رود، پس طراحی و پیاده‌سازی آن نسبت به کارت ویزیت‌های سنتی کمی سخت‌تر است و به همین دلیل شرکت‌هایی که به آنها اشاره کردیم، با انجام عملیات پیاده‌سازی این کارت ویزیت ها، شروع به خدمت‌رسانی به مشتریان کرده‌اند.

 


ضرورت داشتن کارت ویزیت


امروزه هر کسب و کاری برای اینکه به دوام و ماندگاری خود ادامه دهد نیاز است تا جذب مشتری داشته باشد. کارت ویزیت یکی از بهترین ابزارها به جهت جذب مشتریان است. از آنجا کسب و کارها فضای رقابتی تنگاتنگی با هم دارند، هر روز از شیوه‌های تبلیغاتی مختلف استفاده می‌کنند. کارت ویزیت یکی از بدیهی‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی است که اگر از سوی کسب و کاری به مشتریان ارائه نشود، در فضای رقابتی موجود در بازار شانس کمی برای موفقیت دارد.
کارت ویزیت یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین شیوه‌های تبلیغات کسب و کار هم می‌باشد. یعنی شما چه با طراحی کارت ویزیت سنتی و چه با طراحی کارت ویزیت الکترونیکی، نسبت به سایر شیوه‌های تبلیغاتی هزینه کمتری می‌پردازید. از آنجا که کارت ویزیت نوع ساده و ارزان قیمت تبلیغات است، پس اکثر کسب و کارها از آن استفاده می‌کنند. شما نیز اگر می‌خواهید در فضای رقابتی از رقیبان خود عقب نیفتید، ضرورت دارد که نسبت به تهیه کارت ویزیت اقدام کند.

 


مزایا و معایب کارت ویزیت سنتی و کارت ویزیت الکترونی


هر کدام از این کارت ویزیت‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند اما در نهایت هر کدام به نوعی مشتریان را به سمت کسب و کار شما جذب می‌کنند.


اگر بخواهیم از مزایا و معایب طراحی کارت ویزیت سنتی حرف بزنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:


• هزینه کم طراحی
• همیشه در دسترس بودن
• عدم نیاز به ابزاری خاص برای ارائه
• غیر قابل ویرایش بودن
• محدودیت نوشتاری در تبلیغات
• تبلیغات با محدودیت جغرافیایی
• امکان گم شدن
اگر بخواهیم از مزایا و معایب طراحی کارت ویزیت الکترونیکی صحبت کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• هزینه کم در طراحی
• امکان ویرایش اطلاعات
• عدم گم شدن (در صورت گم شدن کاربر می‌تواند دوباره کد را به سامانه پیامکی ارسال کند تا مشخصات برایش ارسال گردد)
• امکان ثبت لینک
• تبلیغات بدون محدودیت جغرافیایی
• در صورت از کار افتادن ابزار الکترونیکی نمی‌توان به این نوع کارت ویزیت دسترسی داشت
• از آنجا که تعداد پیامک‌ها و ایمیل‌های کاربران در طول روز زیاد است، ممکن است نادیده گرفته شوند
• همه مردم به این نوع کارت ویزیت عادت ندارند

 


آیا کارت ویزیت‌های کاغذی ور افتاده؟


نمی‌توان گفت که طراحی کارت ویزیت کاغذی منسوخ شده است چرا که امروزه همچنان توسط بسیاری از کسب و کارها طراحی شده و به مشتریان ارائه می‌شود. بهترین کار برای پیشرفت کسب و کار این است که در زمان‌های مناسب هم از کارت ویزیت‌های سنتی و کاغذی و هم از کارت ویزیت‌های الکترونیکی استفاده کنید.
فراموش نکنید که هدف شما پیشرفت کسب و کار است و با اینکه کارت ویزیت سنتی نوعی تبلیغات قدیمی به شمار می‌آید اما همچنان می‌توانند در جایگاه و موقعیت مناسب خود کار جذب مشتری را برایتان انجام داده و مشتریان جدید و بالقوه برای کسب و کارتان به وجود آورد.

عضویت در خبرنامه

در خبرنامه ی ما عضو شوید تا از آخرین آموزش ها و تخفیفات با خبر شوید

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگری که ممکن است برایتان جالب باشد ...
اینفوگرافیک
اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک یکی از شیوه‌های مرسوم تولید محتوا در دنیاست که روز به روز به محبوبیت آن افزوده می‌شود. اینفوگرافیک مثل نقشه‌ای پر از اطلاعات است. اگر می‌خواهید مفاهیم پیچیده را به صورت خلاصه برای خواننده بازگو کنید و  در کمترین زمان آن را در ذهن مخاطبتان ثبت کنید بهترین فرمت ارائه اینفوگرافیک می‌باشد. در این مقاله با انواع اینفوگرافیک ها و نرم‌افزارهای طراحی اینفوگرافیک آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید.

Logo Sample
انواع لوگو
انواع لوگو (معرفی 7 سبک طراحی لوگو)

هرچند لوگو ها از نوشته و عکس تشکیل شده اند ولی هر کدام از این موارد میتواند به برند شما حس متفاوتی بدهد. بخاطر اینکه لوگو اولین چیزی است که مشتریان شما میبینند، باید مطمئن شوید که بهترین نوع را متناسب با برند خود انتخاب می کنید.