طراحی اینفوگرافیک

طبق چیزی که در فرهنگ نامه های واژگان گفته می شود اینفوگرافیک یک ارائه ی بصری است از اطلاعات؛
در حالیکه تعریف اینفوگرافیک خیلی مشخص تر و محدود تر است.
اینفوگرافیک مجموعه ای از تصاویر یا اطلاعات دیداری است که یک دید کلی و آسان از موضوعات به ما میدهد.
در تصاویر اینفوگرافیک معمولا از عکس های برجسته و جذاب استفاده می شود تا اطلاعات را به صورت سریع و ساده به مخاطبان منتقل کند.

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک (Infographic) از ترکیب دو کلمه به وجود آمده است؛ اینفو (Information) به معنای اطلاعات و گرافیک (Graphic).
در حقیقت اینفوگرافیک تصویری است که در آن اطلاعات، آمار و یا هر گونه دانشی در قالب تصویر و با استفاده از نمودار های گرافیکی، چارت و سایر آیکون ها و تصاویر جذاب ارائه شود و هدف آن ساده سازی فهم اطلاعات پیچیده و یا جذاب نمودن ارائه اطلاعات باشد.
به عنوان مثال میتوان به عکسی که توسط شبکه العالم برای زمان کرونا درباره ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح اشاره کرد. با نگاه به این عکس می بینید که هر نوع اطلاعات اضافی حذف شده اند، از رنگ ها برای تمایز استفاده شده است و به سادگی می توان از آن استفاده نمود.

اینفوگرافیک

به عنوان مثالی دیگر میتوان به عکس تهیه شده توسط استانداری قم درباره ی پروژه های افتتاح شده در استان قم اشاره کرد که با کمک از آیکن ها و تصویرسازی های متعدد، اینفوگرافیک بصری جذابی را برای مخاطب فراهم آورده است. فرض کنید که قرار بود این حجم محتوا و اطلاعات در قالب خشک و متن بیان شوند، آیا در آن صورت می توانستند به اینگونه مخاطب را جذب کنند و با او ارتباط برقرار کنند؟

اینفوگرافیک

کاربرد اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافیک در درک و هضم آسان اطلاعات پیچیده بسیار مؤثر و عالی است. شما می‌توانید با استفاده از اینفوگرافیک در هر زمان یک مرور سریع از یک موضوع را ارائه دهید، یک فرآیند پیچیده را توضیح دهید، نتایج تحقیق یا داده‌های یک نظرسنجی را به نمایش بگذارید، یک پست یا گزارش طولانی از وبلاگ را خلاصه کنید، چندین گزینه را با هم مقایسه کنید و آگاهی را در مورد یک موضوع یا علت آن افزایش دهید. همچنین زمانی که موضوعی که قصد توضیح آن را دارید، سخت و دشوار باشد، می‌توانید از اینفوگرافیک استفاده کنید. بنابراین اینفوگرافیک تقریباً در هر صنعتی می‌تواند مفید واقع شود.

مزایای اینفوگرافیک

۱. آنها قانع کننده و چشم گیر هستند

مردم عاشق اطلاعات هستند،  به خصوص آمار، اعداد و ارقام. اینفوگرافیک ها برای گردآوری مقدار زیادی از داده ها در یک قالب آسان برای دنبال کردن مناسب است. اطلاعات در این قالب ها می تواند به خوبی افراد را قانع کند.

با استفاده از آن ها، مخاطبان شما نه تنها از قالب بی عیب و نقص اطلاعات شما قدردانی می کنند، بلکه اطلاعات شما را معتبرتر و قانع کننده تر می یابند.

آنچه اطلاعات را قانع کننده تر می کند، توانایی درک آن است. اینفوگرافیک ها مخاطبان را در فهم مفاهیم کمک می کند.  این بدان معناست که شما یک نمایه بصری دارید که به آنها کمک می کند تا بینش مورد نیاز خود را به سرعت بدست آورند و این به ارزش محتوای شما می افزاید.

۲. آنها ثابت می کنند که شما متخصص هستید

بیشتر ما تحت تأثیر اعداد قرار می گیریم اما اگر اعداد و گرافیک را کنار هم قرار بگذاریم ترکیب فوق العاده ای به ما می دهد. وقتی دانش خود را از طریق اینفوگرافیک به اشتراک می گذارید، نه تنها خود را به عنوان متخصص معرفی کرده اید، بلکه اعتبار برند خود را نیز افزایش می دهید. ایجاد یک اینفوگرافیک قانع کننده، زمان، دانش و تجربه ی خاص خود را می طلبد، هر اینفوگرافیکی نمی تواند شما را به خوبی معرفی کند پس بهتر است به خوبی در این حرفه متخصص باشید.

۳. آنها به راحتی خوانده می شوند، درک می شوند و در ذهن ثبت می شوند

با استفاده از اینفوگرافیک، خوانندگان شما می توانند اطلاعات را به سرعت در ذهن خود پردازش کنند، پیامی را که شما مد نظرتان است را درک کنند و مدت زیادی پس از دیدن تصویر آن را به یاد بیاورند.

ایجاد خاطره در ذهن بیننده یکی از حقه های بازاریابی است. یک اینفوگرافیک شانس بسیار بیشتری برای ایجاد آن خاطرات نسبت به یک راهنمای سفید، کتاب الکترونیکی یا انواع دیگر متن دارد. در واقع هر چه خاطره سازی بیشتر شود، لایک، اشتراک گذاری، بارگیری، ارسال و اظهار نظر بیشتر می شود. هنگامی که در ذهن مشتری ثبت می شوید و تعامل شبکه های اجتماعی شما بالا می رود به صورت قطعی فروش محصولات و خدمات نیز افزایش می یابد.

اینفوگرافیک

تعرفه طراحی

طراحی اینفوگرافیک در ابعاد مختلفی انجام می شود که با توجه به ابعاد انتخابی برای طراحی، قیمت تغییر می کند. طراحی اینفوگرافیک که توسط تیم طراحی آقای دیزاین انجام میشود بازه ای بین 250 هزار تومان الی 530 هزار تومان دارد. برای استعام دقیق قیمت می توانید از گزینه ی ثبت سفارش آنلاین طراحی اینفوگرافیک استفاده کنید یا با شماره تلفن مجموعه تماس بگیرید.