طراحی بروشور

بروشور یکی از ابزار های پرکاربرد بازاریابی است که به وسیله ی آن مخاطبان را دعوت به خرید محصولات یا سفارش خدمات می کنیم.
در بروشور ها به صورت مختصر اطلاعاتی راجع به خدمات و محصولات خود همراه با تصاویر جذابی ارائه میدهیم که لازم است با توجه به مخاطبان و نیاز های آنها و به صورتی جذاب و خلاقانه طراحی شود، در غیر اینصورت مورد بی توجهی مخاطبان قرار گرفته و به غیر از اتلاف هزینه و زمان، حاصل دیگری ندارد.

بروشور

بروشور چیست؟

[فرانسوی: brochure] بروشور، روشی جذاب، آسان و با صرفه اقتصادی و صفحات کم است که اطلاعاتی را درباره محصول و یا روش استفاده از آن، خدمات، فعالیت شرکت یا سازمان، در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد؛ که این اطلاعات شامل عکس‌ها و توضیحات مرتبط با آن می‌باشد. سایز بروشورها معمولا A4 یا A5 است، با این حال شما می‌توانید بروشور را با سایز دلخواه خود به چاپ برسانید.
در بروشور ها  از کاغذ با کیفیت بهتر (همراه با تا خوردگی)، رنگ بندی بیشتر و تصاویر با کیفیت تری نسبت به تراکت (Flyer) استفاده می شود.
شما می‌توانید از کاغذهایی با گرماژ پایین‌تر استفاده کنید تا از نظر هزینه (در تیراژ بالا) صرفه اقتصادی بیشتری به دنبال خود داشته باشد.

انواع بروشور

● بروشور تک برگ
●بروشور لت‌دار
●بروشور کتابچه‌ای یا فرمی
● بروشور اسلیپ کیس
● بروشور پمفلت یا لیفت

 

بروشور تک برگ

بروشور تک برگ، یک کاغذ چاپ شده بدون خط تا، با سلفون یا بدون سلفون می‌باشد. از کاربردهای این نوع بروشور می‌توان به برگه های گارانتی محصولات، برگه های معرفی محصولات، برگه های تبلیغاتی که در نمایشگاه به بازدید کنندگان ارائه می شود و هر مورد دیگری که به معرفی با یک برگه کاغذ نیاز دارد، اشاره کرد.
این نوع بروشور معمولا با کاغذی با گرماژ بالا چاپ شده و با روکش سلفون مقاوم و مستحکم می‌شود.

بروشور لت‌دار

معروف‌ترین انواع بروشور ،همین بروشور‌های لتی یا آکاردئونی هستند که معمولا دو روی کاغذ چاپ می‌شوند و با توجه به تعداد تا زدن‌های آن، به دو لت، سه لت و چهار لت (به صورت مساوی یا غیر مساوی) تقسیم می‌شوند.
در صفحه رویی بروشور اطلاعات اصلی محصول، خدمات، فعالیت یا شرکت نوشته می‌شود تا مخاطب بداند محتوای کلی این بروشور چه چیز خواهد بود.

از انواع این بروشورها می‌توان به بروشور های زیر اشاره کرد:

_ سه لت نامه‌ای
_ سه لت دروازه‌ای
_ Z_FOLD
_ چهار لت دو دروازه‌ای
_ چهار لت دوبل
_ تای فرانسوی

بروشور کتابچه‌ای یا فرمی

این نوع از بروشور شباهت بسیار زیادی به کاتالوگ دارد و احتمالا به همین دلیل است که گاهی، بروشور و کاتالوگ باهم اشتباه گرفته می‌شوند.
بعضی از این بروشورها تعداد صفحات بیشتر دارند و به جای استفاده از منگنه گاها با چسب آن‌ها را به هم متصل می‌کنند. اما در هر حال کارکرد همان بروشور را دارد و با کاتالوگ متفاوت است.
می‌توان از این نوع بروشور برای انتقال دادن اطلاعات بیشتر استفاده کرد که به صورت معمول در فرم استاندارد دیگر بروشورها جای نمی‌گیرد.

بروشور اسلیپ کیس

شاید تا به حال پوشه های کاغذی با محتوای بروشور مانند، از نزدیک دیده باشید. چنین بروشورهایی را اسلیپ کیس یا حتی فولدر می‌گویند که به عنوان پوشه، برای نگهداری کاغذها استفاده می‌شود.
برای تهیه این بروشورها از کاغذهای گلاسه و ایندلبرد ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم استفاده می‌شود تا مقاومت بیشتر و ماندگاری بالاتری داشته باشند.

بروشور پمفلت و لیفت

از بروشور پمفلت برای دفترچه راهنمای کالا و از بروشور لیفت برای اطلاعات درون جعبه دارو استفاده می‌شود.
این دو بروشور معمولا به صورت تک رنگ و مشکی به کار می‌روند و بیشتر اوقات جنبه تبلیغاتی ندارند و فقط برای آموزش به کار می‌روند.
برای تهیه این بروشورها از کاغذ با گرماژ پایین استفاده می‌شود.

هدف از چاپ کردن بروشور

یک بروشور موفق بروشوری است که هر چهار هدف زیر را ‌در دل خود داشته باشد. بدیهی است که گاهی یک یا دو هدف از این موارد پررنگ‌تر باشد، اما این به آن معنا نیست که هدف‌های دیگر باید حذف شوند، چرا که برای داشتن یک بروشور جذاب و کارآمد به همه آن‌ها نیاز است‌.
  •  اطلاعات
  •  معرفی
  •  تبلیغات
  •  آموزش

اطلاعات

با دادن اطلاعات لازم و کافی ، آگاهی مشتریان خود را نسبت به محصول،خدمات یا فعالیت خود یا شرکتتان بالا ببرید.

معرفی

بروشور می‌تواند نقش معرفی کننده داشته باشد و اگر از آن به خوبی استفاده شود یکی از کاربردی ترین روش ها برای معرفی شرکت یا محصولات یا برند خود به مشتریان است.

تبلیغات

یک بروشور ابزار تبلیغاتی مهمی است که به شما این امکان را می‌دهد که یک یا چند محصول یا ویژگی شرکت یا کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

آموزش

این بروشور، نحوه استفاده صحیح، بهره برداری و کاربرد یک موضوع خاص را به مخاطبان انتقال می دهد.
Brochre Bundle

مزایای استفاده از بروشور

بروشور به عنوان یک ابزار تبلیغاتی تاثیرگذار، مزایای بسیاری دارد که ما در اینجا فقط به چهار مورد آن میپردازیم.

 

۱. توزیع آسان بروشور

شما می‌توانید بروشور خود را در مکان‌های مختلف از جمله نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها قرار دهید تا افراد جدیدی با کسب و کار شما آشنا شوند و به مشتریان جدیدی دسترسی پیدا کنید.

 

۲. مقرون به صرفه بودن

در مقایسه با بعضی روش های بازاریابی آنلاین، بروشور یک طرح بازاریابی کم هزینه و سودآور است. به علاوه شما می‌توانید طراحی و تولید بروشو های خود را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. همچنین با انتخاب تیراژ مناسب می‌توانید قیمت بروشور‌ها را نیز کاهش دهید.

۳. کسب اعتبار

هنگامی که چشم مشتریان خود را به خواندن بروشور خود جلب می کنید، می توانید اعتماد ایجاد کنید. اکثر شرکت ها اهداف خود را در بروشور قرار می دهند. این اطلاعات به مشتریان کمک می کند تا در هنگام انتخاب و خرید، شرکت شما را در الویت قرار دهند.
یک بروشور نشان می دهد که شما مایل به سرمایه گذاری در مشتریان خود هستید.
هنگامی که مشتریان می توانند در مورد چگونگی خدمات و محصولات شما مطالعه کنند، به شرکت شما اعتماد بیشتری پیدا می کنند.
بروشورها پیامی ظریف را ارسال می کنند که کسب و کار شما حرفه ای، قابل اعتماد و متعهد به کیفیت است. بسیاری از مشتریان می خواهند قبل از انجام کار با یک شرکت، شاهد تجربه ی آن شرکت باشند. همچنین به همراه بروشور می توانید نام تجاری خود را به طور مستقیم در دست مشتری قرار دهید.

۴. ارائه اطلاعات جامع

بروشور به صاحبان شرکت ها اجازه می دهد اطلاعات زیادی را در یک فضای کوچک جمع آوری کنند و به توصیف خدمات و محصولات خود بپردازند.
یک بروشور زمانی می‌تواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد و شرکت را به اهدافش نزدیک سازد و اعتبار شرکت را ارتقا دهد که به صورت حرفه‌ای طراحی شده باشد. در صورتی که یک بروشور ضعیف می‌تواند به اعتبار شرکت شما لطمه بزند و شما را از اهدافتان دور کند. به همین خاطر ما به شما توصیه می‌کنیم طراحی حرفه‌ای بروشور خود را به گروه طراحی آقای دیزاین بسپارید تا خیالتان بابت طراحی حرفه‌ای، زیبا و جذاب بروشور خود راحت باشد.

Brochre sample

کاربردهای بروشور

بروشورها می‌توانند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشند که کاملا به سلیقه و انتخاب و هدف شما از استفاده از بروشور بستگی دارد.
ما اینجا چند مثال برای شما آورده‌ایم:

 

معرفی محصول

یکی از کاربردهای رایج بروشور ، معرفی محصول یا محصولات شرکتتان می‌باشد. به عنوان مثال وقتی جعبه دارو را باز می‌کنیم شاهد بروشوری درون جعبه هستیم که اطلاعات مفیدی را درباره دارو به ما می‌دهد. این اطلاعات شامل نحوه مصرف دارو، موارد منع مصرف دارو، میزان مصرف و … می‌باشد.

 

معرفی شرکت یا موسسه

یکی دیگر از کاربردهای بروشورها که معمولا در حاشیه نمایشگاه‌ها و سمینارها شاهدش هستیم، معرفی شرکت یا موسسه است که شامل اطلاعاتی مانند رزومه و سوابق شرکت یا موسسه و اهداف آن می‌باشد.
این نوع بروشور بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

 

آموزش

حتما تا به حال به چشمتان خورده در مراکز درمانی یا مشاوره بروشورهایی قرار دارد که اطلاعات مفیدی در اختیار ما قرار می‌دهد نظیر: راه‌های مقابله با بیماری، مطالب روانشناسی، یک مسئله حقوقی و موضوعاتی از این قبیل‌.
این بروشورها معمولا از جنبه تبلیغاتی کمتری برخوردارند.

 

به عنوان منو

رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ ها، فست فود ها و مشاغل مشابه می‌توانند از این بروشور استفاده کنند. منو به صورت بروشور چاپ می‌شود تا مشتری در صورت تمایل بتواند آن را با خود ببرد؛ این بروشور‌ها برای رستوران‌هایی ک به صورت بیرون‌ بر فعالیت می‌کنند بسیار مناسب هستند.

 

راهنمای گردشگری

از این بروشورها در اماکن گردشگری یا شهرهای توریستی و مسافرپذیر استفاده می‌شود که در آن اطلاعات جامعی درباره مکان گردشگری یا لیست کاملی از اماکان دیدنی شهر نوشته شده است و گاهی هم در طرف دیگر آن نقشه شهر یا آن منطقه چاپ می‌شود.
این بروشورها معمولا از نوع چند لتی هستند.

 

کارت دعوت

از این بروشورها برای دعوت افراد به نشست‌ها، کنگره‌ها، سمینارها و رویدادهای خاص استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای یک سمینار، باید موضوع مورد نظر، محورهای کلی مورد بحث، سخنرانان، زمان و مکان برگزاری در بروشور مربوطه ذکر گردد.

تعرفه طراحی بروشور

بروشور ها به طور رایج در 5 سایز مختلف طراحی میشوند که هزینه ی طراحی با توجه به سایز انتخابی متغیر است. کوچکترین سایز 21 در 10 سانتی متر است که هزینه ی آن 330 هزار تومان میباشد و بزرگترین سایز 42 در 30 سانتی متر است که 450 هزار تومان هزینه ی طراحی آن میباشد. جهت اطلاع دقیق از هزینه ها میتوانید با انتخاب گزینه ی ثبت سفارش آنلاین طراحی بروشور از قیمت مطلع شوید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Brochure